Menü

Emre Belözoğlu, En İyi 3'ü Seçti!

İlerleyen yaşına rağmen aktif futbol yaşantısına devam eden ve sezon başı Fenerbahçe'ye yeniden transfer olan Emre Belözoğlu, Arda Turan ile birlikte canlı yayın düzenleyerek güzel bir sohbet gerçekleştirdi.

Emre Belözoğlu, En İyi 3'ü Seçti!

Sohbet içinde Türkiye'ye gelmiş olan en iyi yabancı futbolculara da değinen Emre Belözoğlu, en iyi üç için favorilerini sıraladı. Favoriler arasında iki Galatasaraylı bir de Fenerbahçeli futbolcu var.


Emre Belözoğlu Favori Üç Futbolcusunu Açıkladı!

Emre, Türk futbolunun en büyük sorununun felsefesinin olmaması olduğunu söyledi. Tecrübeli futbolcu, “Son 27-28 senede yetenekli nesiller, iyi takımlar geldi. Oyuncuların yetenekleri ve teknik adamların bireysel kalibreleriyle bunlar ortaya çıktı. Türkiye’de kazanmaya oynamak bir risk. Kaybetmemek üzerine oynuyoruz. Diğer liglerle en büyük farkımız bu” diye konuştu.


Emre Belözoğlu, kendisi için Gheorghe Hagi’nin yerinin farklı olduğunu söyleyerek, “Bütün oyunculardan ayrıdır. Benim için Türkiye’ye gelmiş en iyi yabancılar Hagi, Alex ve Muslera’dır” dedi. Arda Turan ise kendisinin Taffarel’i tercih ettiğini söyledi. Emre, ezeli rakip Galatasaray’ın file bekçisine övgüler yağdırarak, “Muslera’ya rakip olarak çok oynadım. Futbol takım oyunudur ama bireysel olarak Muslera çok fark yaratıyor. Son yıllarda Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki şampiyonluk sayılarındaki farkın temel sebebi Muslera’dır” ifadelerini kullandı.