Menü

Futbol resmen başlıyor! Tarih verildi!

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip corona virüs, futbol dünyasını da etkilemiş ve yeşil sahalarda oyunun durmasına sebep olmuştu.

Futbol resmen başlıyor! Tarih verildi!

Ülkelerin yavaş yavaş normalleşme planlarını devreye aldığı şu günlerde, futbolun da yeniden hayatımıza döneceği günler kesinleşmeye başladı.


Birçok ülke futbol liglerinin başlangıç tarihlerini açıklarken, birçok ülkede de tartışmalar hala devam ediyor.

İşte bazı ülkelerdeki futbol liglerinin başlangıç tarihi:

Almanya'da futbol ne zaman başlıyor?

Futbolun önemli ülkelerinden Almanya Bundesliga 16 Mayıs'ta başlayacak. Bundesliga'da kalan 9 haftada Bayern Münih en yakın rakibinden 4 puan önde lider durumda bulunuyor.

Portekiz'de futbol ne zaman başlıyor?

Portekiz'in Süper Lig'i olan Liganos ise 4 Haziran'da start alacak. Portekiz Ligi'nde Porto kalan 10 haftada en yakın rakibi Benfica'nın 1 puan önünde lider durumda bulunuyor.

Danimarka'da futbol ne zaman başlıyor?

Danimarka Superliga ise 28 Mayıs'ta kaldığı yerden devam edecek. Midtjylland'ın 62 puanla lider olduğu ligde, en yakın takipçisiyle arasında puan farkı ise 12 puan.

Avusturya'da futbol ne zaman başlıyor?

Avusturya Bundesliga'da ise futbol 2 Haziran'da yeniden başlayacak. LASK Linz'in 6 puan farkla lider olarak götürdüğü sezonun kalanı yine büyük çekişmeye sahne olacak.

İsviçre'de futbol ne zaman başlıyor?

Çok çekişmeli geçen İsviçre Süper Lig'i ise 8 Haziran'da kaldığı yerden devam edecek. Kıyasıya yarışın sürdüğü ligde Saint Gallen, Young Boys ve Basel şampiyonluk için mücadele verecek.

İspanya'da futbol ne zaman başlıyor?

Dünyanın en çok takip edilen liglerinden biri olan İspanya La Liga için başlangıç tarihi 12 Haziran olarak gözükse de, henüz devlet tarafından onaylanmış bir tarih yok. Ligin bitmesine 11 hafta varken Barcelona ve Real Madrid'in şampiyonluk yarışı çekişmeli bir şekilde devam ediyor.

Türkiye'de futbol ne zaman başlıyor?

Ve Türkiye Süper Lig'i... Süper Lig'de sezon 12 Haziran'da kaldığı yerden yeniden başlayacak. Türkiye'de şampiyonun belirlenmesi için 8 haftalık bir fikstür daha var. Trabzonspor'un lider olduğu ligimizde, Medipol Başakşehir, Galatasaray ve Sivasspor da şampiyonluk için mücadele ediyor.

Haber: İlker Ezibay / FutbolVakti.com