Menü

Liglerin Sonlandırılması Gündemde!

Son günlerde liglerin sonlandırılması ve bu sezonun şampiyonlarının ilan edilmemesi gündemde.

Liglerin Sonlandırılması Gündemde!

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Basketbol Ligi'nde de alınan bu karar, bu günlerde İngiltere'nin gündeminde. İngiltere Premier Lig Üst Yöneticisi (CEO) Richard Masters, kulüplerin ilk kez yeni tip corona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle askıya alınan sezonun sonlandırılmasını tartıştığını söyledi.


Masters, lig yönetimi ve kulüp yetkililerinin video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantının ardından İngiliz basınına açıklamalarda bulundu. Salgınla ilgili gelişmeleri takip ettiklerini belirten Masters, "Bugün ilk kez sezonun sonlandırılmasını tartıştık. Amacımız hala sezonu tamamlamak ancak bütün ihtimalleri konuşmak zorundayız." ifadelerini kullandı.

Taraftarların stat etrafında toplanmasını önlemek için maçların tarafsız sahada oynanması yönündeki teklifin kulüplerce reddedildiğini aktaran Masters, "Sanırım herkes mümkün olduğu sürece kendi evinde ve deplasmanda oynamak istiyor." yorumunu yaptı. Masters, 30 Haziran'da sözleşmesi bitecek futbolcuların kulüpleriyle anlaşarak sözleşmelerini sezon sonuna kadar uzatabileceklerini kaydetti. İngiltere'de salgına yönelik tedbirler kapsamında profesyonel spor müsabakaları 1 Haziran'a kadar yasaklanmıştı.

Bazı Liglerin Sona Erdirilmesi Muhtemel!

Sadece İngiltere'de değil, birçok ülkede futbol liglerinin sonlandırılması hakkında konuşmalar artmış durumda. Türkiye'de de önümüzdeki günlerde masaya yatırılması muhtemel bu karar için Türkiye Futbol federasyonu nasıl bir karar alacak merak ediliyor.