Menü

(Özel Haber) Acı gerçek! Tomas'tan Galatasaray itirafı!

Türkiye’de hem Fenerbahçe hem de Galatasaray forması ile şampiyonluklar kazanan Hırvat futbol adamı Stjepan Tomas’dan çarpıcı bir itiraf geldi.

(Özel Haber) Acı gerçek! Tomas'tan Galatasaray itirafı!

2004-2007 yılları arasında Galatasaray forması giyen başarılı futbol adamı, bu süreçte Galatasaray ile 2005-2006 sezonunda hem Süper Lig şampiyonluğu hem de Türkiye Kupası şampiyonluğu sevincini yaşamıştı.


2010'DA FUTBOLU BIRAKTI

2010 yılında aktif futbol yaşantısını noktalayan Tomas, 2014 yılında Elazığspor’da yardımcı teknik direktör göreviyle yeşil sahalara antrenör geri dönmüştü.

İLK TEKNİK DİREKTÖRLÜK DENEYİMİ ANTALYASPOR

Bülent Korkmaz’la yollarını ayıran Antalyaspor teknik direktör olarak Tomas ile anlaşmış ancak Tomas’ın görevi uzun sürmemiş ve 1.5 ay sonra Hırvat teknik adamla yollar ayrılmıştı.

''GALATASARAY YENİLGİSİYLE GÖNDERİLDİM''  

Bu ayrılıkla ilgili ilk kez konuşan Tomas, ayrılığın sebebinin Galatasaray olduğunu açıkladı.

Tomas Antalyaspor’dan ayrılık süreci ile ilgili yaptığı açıklamada ‘’Güzel bir kulüpte iyi bir deneyimdi. Lig devam ederken takımın başına geçmiştim ve takımı devre arasına daha iyi bir yerde girebilmek için hazırlıyordum. Sinan Gümüş'ü de İtalya’nın Genoa takımından bu nedenle almıştım. Ardından ligde Galatasaray'la karşılaştık ve kaybettik. Bu yenilgi sonrasında gönderildim. Henüz gencim ve başka fırsatlar bekliyorum. Mesela İtalya'da antrenörlük güzel bir rüya. İtalya'da gerçek futbol oynanıyor.’’ dedi.

SONG İLE BERABER EFSANE İKİLİLERDEN OLMUŞLARDI

Böylece oynadığı dönemde Kamerunlu yıldız Song ile beraber savunmanın bel kemiği olan ve performansı ile adını efsane defans ikilileri arasına yazdıran Tomas'ın ilk teknik direktörlük deneyiminin, kaderin bir cilvesi olarak Galatasaray yüzünden sonlanmış olduğu ortaya çıktı.

FutbolVakti.Com / ÖZEL HABER
 

Sitemizde yayınlanan özel haberler izinsiz ve kaynak belirtmeden kullanılamaz. Aksi takdirde yasal hakların kullanımı saklı tutulur.