Menü

Porto Futbolcularını Satışa Çıkardı!

Avrupa futbolu, koronavirüs nedeniyle ekonomik olarak zor günler yaşıyor. Avrupa'nın önemli kulüplerinden biri olan Porto, iflasın eşiğine geldi.

Porto Futbolcularını Satışa Çıkardı!

Portekiz ekibi, bu durumdan kurtulabilmek için takımdaki bütün futbolcuları satış listesine koydu.


Mali Krizden Çıkmak İçin Satış Yapılacak!

Avrupa futbolunun önemli kulüpleri arasında yer alan Portekiz ekibi Porto koronavirüs nedeniyle ekonomik anlamda zor günler geçiriyor.Portekiz basınında yer alan haberlere göre, son yıllarda yüksek oranda borçlanan Porto'nun koronavirüsün de futbol ekonomisini ciddi şekilde olumsuz etkilemesinden dolayı çıkmaza girdi.Ekonomik darboğazda olan Porto'nun 30 Haziran'a kadar 100 milyon euroluk bir bütçe oluşturamaması durumunda UEFA tarafından yaptırıma uğrayacağı da haberlerde yer aldı.


Porto bu durumdan kurtulabilmek için takımdaki bütün futbolcuları satış listesine koydu. Portekiz ekibinin ciddi bir bonservis geliri beklediği futbolcuların başında da Alex Telles geliyor. Portekiz'de 28 kez şampiyonluk elde eden Porto, Avrupa'da da ikişer kez Şampiyonlar Ligi (Şampiyon Kulüpler Kupası), UEFA Kupası (Avrupa Ligi) ve Kulüpler Dünya Kupası kazanmayı başardı.

Kriz yaşayan tek kulüp Porto değil. Türk kulüpleri başta olmak üzere avrupanın bir çok kulübü zor günler yaşıyor. Avrupa'nın önde gelen kulüplerinin geliri durmuş durumda. Fakat futbolcuların yüksek maliyetleri ve ödemeleri, kulüpleri zora soktu.