Menü

Sosa: Önceliğim Trabzonspor Olacak!

Trabzonspor'da sözleşmesi bu sezon sonu bitecek olan Sosa'nın takımda kalıp kalmayacağı merak ediliyor.

Sosa: Önceliğim Trabzonspor Olacak!

Jose Sosa, önceliğinin Bordo-Mavililer olduğunu yineledi. Arjantinli yıldız, "Trabzonspor ile anlaşamazsam başka takımla görüşürüm" dedi.


Başka Takımlara Açık Kapı Bıraktı!

Sosa transferde önceliğin her zaman Trabzonspor'da olduğunu yineledi. Son dönemde ismi sık sık Arjantin kulübü Estudiantes ile anılan Arjantinli oyuncu menajeriyle görüşerek, "Ancak Trabzonspor ile anlaşamazsam başka takımla görüşürüm. Şu an ligin kaderiyle ilgili bir belirsizlik var ve ben sadece ligin sonucu bekliyorum. Ardından tekrar görüşüp durumumu masaya yatırırız" diye konuştu.


Arjantin kulübünün oyuncuya verdiği rakamın ise düşük olduğu belirtilirken, Trabzonspor'un da yıllık 2 milyon Euro ve 2 yıllık sözleşme teklifinin üzerine çıkmayı asla düşünmediği öğrenildi. Trabzonspor'da kaptanlığa kadar yükselen ve takımın başarısında büyük pay sahibi olan Sosa yönetimle anlaşmaya çok yakın. Buna rağmen Sosa'ya Türkiye'den, ülkesinden ve Avrupa kulüplerinden teklifler var. Sosa'nın Koronavirüs sebebiyle Avrupa'ya dönmesine pek sıcak bakılmıyor. Fakat ülkesine Trabzonspor ile anlaşmaya varılamaması halinde oyuncunun ülkesine dönmesi mümkün.