Menü

Süper Lig kulüplerine büyük müjde! Az önce açıklandı!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yayıncı kuruluş ile kulüpler arasındaki sorunun çözüldüğünü ve kulüplere bugün yayıncı kuruluş tarafından ödeme yapılacağını açıkladı.

Süper Lig kulüplerine büyük müjde! Az önce açıklandı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Anadolu Ajansı'nın 'Editör Masası' programında açıklamalarda bulundu. Kasapoğlu, kulüplerin yayıncı kuruluş ve TFF ile yaşadığı ödeme krizi hakkında konuştu.

Bakan, "Yayıncı kuruluşla bazı sorunlar söz konusu oldu. Dün itibariyle federasyon ve yayıncı kuruluşla görüşmemiz sonrasında bugün kulüplerimiz ödeme alacaklar, önümüzdeki hafta da alacaklar. Kulüpler için federasyona 103 milyon TL ödeme yapılacak. Periyoduk olarak lig sonuna kadar o takvim işleyecek. Federasyon eşit olarak o parayı dağıtacak." dedi. 

İşte Bakan Kasapoğlu'nun diğer açıklamaları:

2019 çok önemli başarılar elde ettik. 2019'daki başarılarımızı öncü olarak görüyoruz. Bu durumu Türk futbolu açısından fırsata çevirme durumumuz var. Biz buna inanıyoruz, sporcuların ve camiaların da buna inanması bizi mutlu kılıyor. 

Futbol şampiyonasında milli takımımız nasıl elemelerde bizi mutlu ettiyse yine büyük mutlulukları yaşayalım. 

Sorunların daha gerçekçi, öz anlamda disiplinini sağlamaya yönelik, muhasebesini daha iyi ayarlamasına yönelik daha planlı bir hareket yapmak zorundalar.